Aptos High Fotbalový Tým Našel Odkup Vítězstvím nad Scotts Valley High

Fotbalový trenér Roberto Zuñiga ze střední školy Aptos má ve své kanceláři viset prapor, který připomíná šampionát ligy pro sezónu 2021-22. Je to připomínka toho, jak byli připraveni o vítězství v Santa Cruz Coast Athletic League kvůli drobnému incidentu, který se stal krátce po konci pravidelné sezóny.

Mariners se tuto neděli dočkali svého odkupu po ligovém vítězství 4:0 nad Scotts Valley High v zápase Senior Nightu pro Aptos. “Vítězství titulu včera večer bylo plné emocí,” řekl Zuñiga po zápase. “Být jedním z nejlepších týmů v lize již čtvrtý rok po sobě je strhující. Program na střední škole Aptos si zapsal své místo v historii školy a to si kluci z tohoto týmu nejvíce zapamatují.

Zuñiga řekl, že Falcons soupeře ovládali od samého začátku a nikdy neslevili ze svého úsilí, protože věděli, co je v sázce. Naposledy, když Aptos vyhrálo titul SCCAL, bylo v roce 2013-14, kdy skončili se zápisem 8-2-2 v lize. Po téměř deseti letech skončili Mariners v roce 2021-22 s nejlepším ligovým zápisem, ale jejich naděje na titul jim byly znovu vzaty.

Central Coast Section (*CCS*) rozhodlo, že *Soquel High* si zaslouží titul, poté co se *Harbor High* při několika zápasech dopustil hrát s prohřešujícím hráčem, který současně hrál v klubovém i středoškolském týmu, což je v rozporu s pravidly CCS. Oba tyto zápasy byly proti Soquelu, který proti Pirates obě utkání prohrál.

V sezóně 2022-23 byl Aptos na pokraji minimálně sdílení titulu SCCAL, ale nakonec dvakrát prohrál se šampionem ligy, týmem *Harbor*.

Mariners se tento rok dostali přes překážky tím, že porazili Pirates 2:0 v prvním zápase mezi těmito týmy a také si odvezli remízu 2:2 v posledním vzájemném zápase dne 9. února. Kapitán týmu Niall Banks řekl: “Je skvělé získat titul v ligovém turnaji, ale také cítím, že naší prací ještě není konec. Ještě máme CCS před sebou a stále čekám na tu medaili.”

Často kladené otázky (Frequently Asked Questions) založené na hlavních tématech a informacích představených v článku:

1. Jaké bylo vítězství týmu Mariners ve saisoně 2021-2022?
– Mariners vyhráli ligu Santa Cruz Coast Athletic League (SCCAL) s vítězstvím 4:0 nad Scotts Valley High.

2. Jak dlouho trvalo, než Mariners znovu vyhráli titul SCCAL?
– Naposledy Mariners vyhráli titul SCCAL v roce 2013-2014, takže se jednalo o přibližně deset let.

3. Proč Mariners nezískali titul, ačkoli měli nejlepší výsledek v lize?
– Central Coast Section (CCS) rozhodlo, že Soquel High si zaslouží titul, protože Harbor High proti nim hráli s hráčem, který nesplňoval pravidla CCS.

4. Jak se Mariners umístili v sezóně 2022-2023?
– Mariners byli na pokraji minimálně sdílení titulu SCCAL, ale nakonec dvakrát prohráli se šampionem ligy, týmem Harbor.

5. Jaké byly výsledky vzájemných zápasů mezi Mariners a Pirates v sezóně 2022-2023?
– Mariners porazili Pirates 2:0 v prvním zápase mezi těmito týmy a remizovali 2:2 v posledním vzájemném zápase.

Definice:
– SCCAL (Santa Cruz Coast Athletic League): Liga sportovních týmů středních škol v Santa Cruz.
– CCS (Central Coast Section): Organizace, která spravuje atletiku středních škol v centrální pobřežní oblasti (Central Coast) Kalifornie.

S doplňujícími informacemi o fotbalových ligách v Kalifornii se můžete seznámit na následujících odkazech:
sccalsports.org
cifccs.org