2026 Mistrovství světa: Nebyla žádná tisková konference s prezidentem FIFA Giovannim Infantinem

Bohužel nebyla žádná tisková konference s prezidentem FIFA Giovannim Infantinem po oznámení rozpisu Mistrovství světa 2026 v neděli.
Místo toho FIFA poslala videa a přepis toho, co řekl Infantino o spolupořadatelích Mexiku, Kanadě a USA.
Na finále, které se uskuteční na stadionu MetLife a samotném Mistrovství světa:
“Jsem si jistý, že New York a New Jersey nyní oslavují a mají na to důvod, protože získali největší zápas v historii fotbalu. Toto finále v roce 2026, 19. července 2026, bude epické. Bude to báječné. Bude to finále prvního mistrovství FIFA světa se 48 týmy, 48 zeměmi. Bude k nám přijíždět miliony lidí do Spojených států na celé mistrovství světa, ale také do Mexika a Kanady. A být v New Yorku, tak kosmopolitním městě, kde už žije přes 200 národností, to je opravdu něco jedinečného. Musím však také pochválit všech 15 pořadatelských měst, byla to fantastická volba. Pro nás všechny ve FIFA bylo velmi těžké se rozhodnout do poslední chvíle, ale jsem si jistý, že nás v New Yorku a New Jersey čeká úžasné finále a fantastické Mistrovství světa v roce ’26.”

O Mexiku:
“Naprosto jistě, Mexiko bude výjimečným pořadatelem Mistrovství světa. Třetí mistrovství světa v Mexiku. Třetí mistrovství světa s úvodním zápasem na stadionu Azteca po letech 1970 a 1986 a nyní v roce 2026. Stadion Azteca – to není jen tak stadion, je to chrám fotbalu, mexického fotbalu, samozřejmě i severoamerického fotbalu a světového fotbalu. Hráči jako Pelé, Maradona tu vyhráli mistrovství světa, zahráli nesmírně dobře ve vzrušujících zápasech, které se zapíšou do historie fotbalu. A proto jsme šťastní, že zahájíme toto Mistrovství světa 11. června na stadionu Azteca a že se odehrají další zápasy v Monterrey a Guadalajaře, protože Mexiko je fotbal a lidé, kteří přijedou do Mexika na toto Mistrovství světa, si to užijí na maximum.”

O Kanadě:
“Ano, rozhodně. Kanada už v minulosti zorganizovala několik událostí FIFA, včetně Mistrovství světa žen v roce 2015 s finálem ve Vancouveru. Úvodní zápas v Kanadě se uskuteční v Torontu a jsou to dvě města, která jsou samozřejmě fotbalovými městy v Kanadě. Oba jsou překrásná, obklopená přírodou a velmi kosmopolitní. Jsem si jistý, že každý fanoušek, který půjde na zápasy do Kanady, ať už do Vancouveru nebo Toronta, si to užije a bude mít spoustu radosti. Jsem velmi hrdý a šťastný, že je Kanada součástí tohoto úžasného Mistrovství světa.”

FAQ

1. Kde se bude konat finále Mistrovství světa 2026?
Finále Mistrovství světa 2026 se bude konat na stadionu MetLife v New Yorku a New Jersey.

2. Kolik týmů bude účastnit se Mistrovství světa 2026?
Mistrovství světa 2026 bude mít 48 týmů.

3. Které země budou spolupořadateli Mistrovství světa 2026?
Spolupořadateli Mistrovství světa 2026 budou Mexiko, Kanada a USA.

4. Jaká znamení Mistrovství světa se odehrají v Mexiku?
Mistrovství světa 2026 se bude konat na stadionu Azteca v Mexiku, stejně jako v Monterrey a Guadalajara.

5. Jaká znamení Mistrovství světa se odehrají v Kanadě?
Mistrovství světa 2026 se bude konat v Torontu a Vancouveru v Kanadě.

6. Kdy se bude konat úvodní zápas Mistrovství světa 2026?
Úvodní zápas Mistrovství světa 2026 se bude konat 11. června na stadionu Azteca v Mexiku.

Definitions:
– Mistrovství světa: World Cup
– Spolupořadatelé: Co-hosts
– Stadion: Stadium
– Finále: Final
– Týmy: Teams
– Země: Countries
– Zápasy: Matches
– Fotbal: Football

Suggested related links:
https://www.fifa.com/ – FIFA’s official website